Radionica IZRADA PROJEKTNIH PRIJEDLOGA ZA OCD

Autor:   /   Objavljeno: 22.01.2019, 06:15

Gradska knjižnica "Juraj Šižgorić", četvrtak i petak (24./25.1.2019.)

KREativna ŠIbenska Mreža Integriranog kulturnog Razvoja – KREŠIMIR projekt je kojeg Tvrđava kulture Šibenik provodi u partnerstvu s Gradom Šibenikom, Šibenskom udrugom mladih, udrugom Mladi u EU i udrugom Feniks. Projektom se žele povezati i umrežiti svi dionici kulturnog života grada Šibenika te potaknuti na zajedničko planiranje i djelovanje. Jedna od aktivnosti je i provedba edukativnih radionica za građanstvo.

Radionica „Izrada projektnih prijedloga za organizacije civilnog društva“ koju organizira Udruga mladih „Mladi u EU“ u suradnji s JU TKŠ informirat će zainteresirane pojedince i postojeće udruge na području grada Šibenika o načinima i mogućnostima financiranja organizacija civilnog društva (OCD) iz nacionalnih i EU izvora te metodama izrade nacrta projekata za financiranje iz Europskog socijalnog fonda (ESF).

Na radionici mogu sudjelovati članovi i članice postojećih organizacija civilnog društva koji žele ojačati kapacitete u vlastitim organizacijama ili razviti nove suradničke odnose u lokalnoj sredini kao i svi ostali zainteresirani za načine financiranja OCD-ova iz nacionalnih i EU izvora.

Organizacija radionice je sufinancirana u okviru Operativnog programa “Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.” iz Europskog socijalnog fonda”.

Raspored:

1. DAN
24.1. ČETVRTAK

Prijava sudionika

Predstavljanje projekta KREŠIMIR:
Ciljevi i aktivnosti i aktivnosti projekta KREŠIMIR (mogućnost uključivanja)

Mogućnosti financiranja OCD-e:
Pregled mogućnosti koje OCD-i imaju na raspolaganju za financiranje iz nacionalnih te EU fondova

Pauza za kavu

Izrada ESF (Europski socijalni fond) projekata:
Upoznavanje s metodama izrade nacrta ESF projekata za OCD-e

Rad u grupama:
Podjela sudionika u grupe i dodjeljivanje tema koje će obrađivati
Izrada ciljeva i aktivnosti projekta kroz rad u grupama

2. DAN
25.1. PETAK

Prezentacija rada u grupama:
Prezentacija izrađenih ciljeva i aktivnosti projekta koje su definirane kroz rad u grupama

Rad u grupama:
Simulacija izrade proračuna projekta i izbjegavanje nepravilnosti u javnoj nabavi kroz rad u grupama

Prezentacija rada u grupama:
Prezentacija simulacije izrade proračuna projekta i izbjegavanje nepravilnosti u javnoj nabavi

Pauza za kavu/ručak

Održivost projekta:
Planiranje održivosti projekta te ključni termini i izazovi za uspješno provođenje EU projekata.

Za sudjelovanje se javite:
Vera Jergović Bolanča
JU Tvrđava kulture Šibenik