Obilježavanje Međunarodnog dana volontera

Autor:   /   Objavljeno: 13.12.2014, 17:11

Obilježavanje Međunarodnog dana volontera

Dana 3. prosinca 2014. godine Šibenska Udruga Mladih sudjelovala je u obilježavanju Međunarodnog dana volontiranja na Veleučilištu u Šibenku. Program je organizirao Centar za informiranje i savjetovanje u karijeri CISOK zajedno sa Studentskim zborom Veleučilišta u Šibeniku i udrugama: „Mladi u EU“, „Izvor ljubavi“ i „Ardura“. Na štandovima udruga studenti/ce su se mogli informirati o radu udruga, direktno se povezati s predstavnicima udruga te se prijaviti za volontiranje. Na posljetku je održano predavanje na temu volontiranja gdje je svaka udruga zasebno upoznala sudionike s načinom na koji mogu volontirati u njihovoj udruzi.

Međunarodni dan volontiranja se obilježava 5. prosinca na globalnoj razini te je važno napomenuti kako volontiranje doprinosi razvoju društvene zajednice, povećava socijalne vještine, odnose i samopouzdanje, ispunjava slobodno vrijeme, donosi zabavu te također ima važnu ulogu u razvijanju karijere.